Quarantine Days (Karantina Günleri)


Malum bu bahar günlerimiz Covid-19 sebebiyle 4 gün evde 3 gün dışarda, 2 gün evde 5 gün dışarda şeklinde geçirerek pandeminin azalmasını ya da bitmesini bekliyerek geçiriyoruz. 🙂 Tabii böyle olunca bahçeler, teras ve balkonlar ayrı bir önem kazandı. Bu yazımda, sizlere zeytin bahçemizden merhaba diyorum.

Due to Covid-19, we spend this spring days how 3 days outside home -4 days at home or 2 days at home-5 days outside home, waiting for the pandemic to decrease or end. 🙂 Of course, gardens, terraces and balconies gained special importance. In this my article, i say hello from our olive garden.

Hasat: Bakla ve taze soğan (Harvest: Broad beans and spring onions) 🙂

Hasat: Taze Soğan (Harvest: Spring onions)

Bu coğrafya nimetlerini cömertçe sunmuş bizlere, yeter ki bu verimli toprakları israf etmemekte bizlere düşüyor. Ne ekerseniz ekin onların yeşerip büyüdüğünü görmek emeklerinizin karşılığını almak en güzeli. Hele ürünleri toplama zamanı geldiğinde değmeyin keyfinize. İşte bizim bu bahar ki hasatımız yukarıdaki resimlerde. Baklalar, taze soğanlar.

This geography generously presented these blessings of to us, it is our duty not to waste this fertile land. Whatever you plant, it is the greatest pleasure to see them grow up. Especially when it’s time to collect the products, that is the most pleasant moment. Here, our harvest this spring is in the pictures above. Broad beans, spring onions.

🙂

Naneler (Mint)

Enginar & Taze Soğanlar (Artichoke & Spring Onions)

Zehirli ya da zehirsiz mantarlar ağaçların ölmesine sebep olsa da fotoğraflamak için şahane bir görüntü oluşturuyorlar. Ne demişler ” her güzelin bir kusuru var”. 🙂

Even if poisonous or nontoxic mushrooms cause trees to die, they create a wonderful image for photographing. What they said, “every beauty has a flaw”. 🙂

Ve zeytin ağaçlarım. Şu an çiçek açtılar. Eylül, Ekim gibi 2020 yılının zeytinlerini topluyor olacağız her sene olduğu gibi. Aşağıda geçen yıl yaptığım zeytinlerin resimlerini koydum; kalamata, çizik ve kırma. Bir kısmından tabii ki yağ yapıldı.

And my olive-trees. They are blooming now. We will be picking the olives of 2020, such as September, October, as every year. I place the pictures of the olives I made last year below; kalamata, scratched green olives and green breaking olives. Of course, oil was made most of olives.

Sanırım, pandemi günleri insanlığa bazı şeyleri düşündürtmeye başladı artık. Siz ne düşünürsünüz bilmem ama bence “Bir karış toprağı bulunanın efendi olacağı günler hızla yaklaşmakta” diyebileceğimiz günlere doğru yol alıyoruz gibi.

I think ,the days of the pandemic began to make people think of things. I don’t know what you think but I think, “The days when those who have a little land will be the master are fast approaching”, we are move on towards the days we can say.

My love

..Sağlıkla, huzurla kalın. Sevgilerimle..

..Stay with health and comfort,With love..

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Genel (General), Trends içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

19 Responses to Quarantine Days (Karantina Günleri)

 1. Seni gördüğüme sevindim ❤️

  Liked by 1 kişi

 2. Özlem Soydan dedi ki:

  Çok güzeller… Ellerinize sağlık. 😍

  Liked by 2 people

 3. Jonathan Caswell dedi ki:

  BEAUTIFUL GARDEN!

  Liked by 1 kişi

 4. Nilzeitung dedi ki:

  Thank you very much!! it is only a test, we create this. with God’s help. Aid Mubarak. (((*L*)))

  Liked by 1 kişi

 5. kethuprofumo dedi ki:

  Wonderful garden! My congratulations! You are right! It’s time to back to Nature! 🙂

  Liked by 1 kişi

 6. Demet dedi ki:

  Merhaba öncelikle bayramınızı kutlarım.Gerçekten böyle deniz manzaralı güzel bir zeytin bahçesine sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Karantina günlerinde tüm insanlar böyle güzel bahçeler aradılar.Bahcenizdeki zeytinler çok bakımlı duruyor.Kavonozlardaki zeytinler satiliksa internetten sipariş vermek isterim? Fiyatlarını belirtirseniz sevinirim.

  Sevgilerimle 😊

  Liked by 1 kişi

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.