06/02/2023 DEPREM-EARTHQUAKE


04:17 7,7

13:24 7,6

TÜRKİYE

“Baş sağlığı dilemek garibime gidiyor… Ölen öldü, sen yaşa… Küçültmeye benziyor”… Behçet NECATİGİL, Başsağlığı,1954

Sevgili Okuyucular,

Böyle zamanlarda kelimeler yetersiz ve anlamsız geliyor. Ama bu postla dünyanın dört bir tarafından bana iletişimden direk mesajla iyimisin diyen blogger dostlarıma teşekkür etmek istiyorum ve iyiyim demek için yazıyorum, iyiyim diyebilmek ne kadar mümkün olabilirse bu korkunç afet günlerinde..

Dear esteemed reader,

“I find it strange to offer condolences… The deceased died, you live… It’s like minimizing”… Behçet NECATİGİL, Condolences, 1954

At times like these, words seem inadequate and meaningless. But with this post, I want to thank my blogger friends from all over the world who “how are you”said to me via direct message from communication, and I’m writing to say I’m fine. How is this possible to say I’m fine during these terrible disaster days???..

“Bazı anlar geliyor, gerçekten de Tanrı bu dünyayı bırakmış gitmiş gibi görünüyordu”… Ağla Sevgili Yurdum, Alan PATON

Bir süre sonra acılar hafiflediğinde geçmişten neden ders almadığımız, neleri gözardı ettiğimiz, umursamadığımız, neleri unutmadığımız ama unutmuş gibi yaptığımız herşeyi konuşma zamanı tabii ki gelecek.

Ama şimdi dünyanın neresinde olursak olalım birlik olma, tek nefes olma zamanı, can siparane çalışan tüm kurtarma ekiplerine destek olma zamanı, yara sarma zamanı..

…Umutla güzel günlere…

“There are moments coming when it really seemed like God had left this world and gone”… Cry Dear My Homeland, Alan PATON

After a while, when the pain eases, of course, it will be time to talk about why we didn’t learn from the past, what we ignored, didn’t care about, what we didn’t forget but pretended to forget. But now is the time to be united, to be one breath, to support all the rescue teams working hard and heal the wounds wherever we are in the world.

….Hoping for better days…..

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Genel (General) içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to 06/02/2023 DEPREM-EARTHQUAKE

 1. Sketchuniverse dedi ki:

  🇹🇷 🤍 ❤️

  Liked by 1 kişi

 2. Geri bildirim: 06/02/2023 DEPREM-EARTHQUAKE

 3. Funda dedi ki:

  I am very sad….

  Liked by 1 kişi

 4. Nilzeitung dedi ki:

  Şok edici ve üzücü bir kabus, Başınız sağolsun.!!! Siz ve sevdiklerinizin zarar görmeden, depremden çok uzakta veya uzakta olmasını dilerim. Herşey gönlünce olsun.

  Liked by 1 kişi

 5. I wish you, your family and all your people my prayers and hope. I’m far away but the pain is very much felt inside me. Peace!

  Liked by 1 kişi

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.