Unlined Overcoat (Astarsız Manto)


Coats_1

Bu senenin trend modellerinden biri.. Bir-iki sezondur astarsız bu tip mantoların kısa yada uzun olarak ve değişik kumaşlardan tasarlanmış pek çok farklı modellerini butiklerde görmüşsünüzdür.. Astarsız ve düz kesimli olduğu için dikişi kolay ama kumaşı nedeniyle soğuk kış günleri için ideal bir manto.. Bu mantonun sıfır yakası var fakat klapaları aşırı büyük.. Böylece etkileyici bir görüntüye sahip..

That model is one of this year’s trends.. There are unlined overcoats as long or short in new season.. You have seen them in boutiques.. This model is unlined and smooth cut and sewing easy.. But this coat is ideal for days of cold winter because of fabric.. This overcoat has zero-collar and oversized lapel.. Thus, it has an impressive image..

Bu model için orta kalın yünlü bir kumaş kullandım.. Mantonun dikişlerini dışarıdan görünecek şekilde çalıştım, ayrıca bütün görünen dikiş kenarlarında overlock ile yapılan süs-temiz dikişi bulunmakta.. Bu şekilde dikilmesi de mantonun görünümüne ayrı bir hava katıyor..

I used medium thick of fabric with woolen for this model.. All stitching is visible from the outside.. So, I used overlock ornamental stitch on all sides.. This stitch has added a separate attraction at the overcoat..

Coats_5

Coats_4

Astarsız kullanılan bu tip mantoların bir tek dezavantajı var özellikle yünlü gibi tutucu bir kumaştan dikilmişse.. O da içinize de böyle tutucu bir kumaştan elbise giyerseniz bu tip mantoları giyip çıkarırkan (özellikle kolları) birbirlerini tuttuğundan biraz zorlanılıyor.. Ama saten gibi kayan kumaşlardan bir giysi üstünde kullanırsanız sorun olmaz..  O nedenle ben en azından kolların her zaman astarlanmasından yanayım..

The unlined overcoat has a only disadvantage.. You can be difficult to put on or remove overcoat.. If you are wearing a dress of wool fabric, these two fabric (fabric of overcoat  and fabric of dress) stuck together.. But if you wear clothes from floating fabrics like satin, it isn’t a problem..  Therefore, I prefer always that to lining under sleevees of overcoat at least..

“Dikiş dikmek; öğrenilen bir sanattır.. Dikiş dikmeyi öğrenmek, biraz merak, biraz da araştırmayla mümkündür”…..İlkin Eşiz/SİNGER Eğitim Koordinatörü….

“Sewing is an art that learnable.. Learning to sewing is possible with a little curiosity and investigate”…..İlkin Eşiz/SİNGER Training Coordinator….

Güzel günler sizinle olsun.. Sevgilerimle..

Beautiful days be with you.. With love..

Coat_7

Coat_banner

Photo Shooting: Dokas

Overcoat Design: BurdaStyle

Sewing: AD (adhandmade)

Tights: Stradivarius

Sunglasses: Miu Miu

Boats: Mammamia

 

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Dikiş (Sewing), DIY içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to Unlined Overcoat (Astarsız Manto)

 1. agenda19892010 dedi ki:

  Happy Sunday to you my friend byRinaldo from Italia~

  Liked by 1 kişi

 2. melpradalie dedi ki:

  Beautiful!!! 😀

  Liked by 1 kişi

 3. Duygu dedi ki:

  İyi günlerde kullanın çok şık, elinize sağlık. 🙂

  Liked by 1 kişi

 4. demet dedi ki:

  Çok etkileyici bir manto olmuş gerçekten . Çok şık bir ürün

  Sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

 5. Funda dedi ki:

  …..Beautiful….But, I have a surprise because, you are using scarp in your design……It is nice…….

  Liked by 1 kişi

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.