Faruk Saraç Tasarım Meslek YüksekOkulu (FSTMYO) & Faruk Saraç Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (FSSEM)


Faruk Sarac Vacational School of Design (FSTMYO) & Faruk Sarac Constant Training Application and Research Center (FSSEM)

FSSEM

FSTMYO Bursa Yerleşkesi ( FSTMYO Bursa Campus)-TURKEY

Türkiye’nin İlk Tasarım Meslek Yüksekokulu olan T.C. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu, Faruk Saraç Moda ve Sanat Vakfı Tarafından, Bakanlar Kurulu kararı ile 2010-2011 eğitim öğretim yılında Bursa’da, 1852 yılında, ipekli kumaş ve halı üretimi yapan tarihi Fabrika-i Hümayun binasında eğitime başlamıştır.. 2015-2016 eğitim öğretim döneminde ise İstanbul Yerleşkesi, 19. yy başlarında deniz feneri ve süvari kışlası olarak kurulan, Kurtuluş Savaşı yıllarında Askeri Çadır ve Üniforma üretimi yapan Tarihi Dikimhane’ de eğitime başlayarak ilk öğrencileriyle buluştu..

T.C Faruk Sarac Vocational School of Design, first vocational school of design of Turkey, was established by Faruk Sarac Fashion and Art Foundation,by the decision of Cabinet, in Bursa in 2010-2011 schooling year.. It was built in the historical building of Fabrika-i Humayun which produced silky fabric and rug in 1852.. T.C Faruk Sarac Vocational School of Design has recently opened Istanbul Campus in historical Sewing Buildings, built as lighthouse and cavalier barracks in the first years of 1900s, having produced military uniform and tents in the Independence War.. Istanbul Campus began to educate students in the programmes of Fashion Design, Architectural Restoration and Foreign Trading in 2015-2016 schooling year..

FSSEM_1

FSTMYO Giyim Atölyesi (FSTMYO Clothing Workshop)

2016 yılında ise Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak bir çok dalda sertifika eğitim programlarına başladı.. Bende her zaman bildiklerinin üstüne konacak daha çok bilgi vardır dediğimden bu eğitimlerden  Haute Couture programına dahil oldum.. 🙂 Böylece bu eğitim programı, hem unuttuklarımı hatırlatması, hem de eksik bildiklerimi tamamlamak ve yenilikleri öğrenmek açısından bir fırsat olacak benim için..

In 2016, Faruk Sarac Design Vocational School of Continuing Education Application and Research Center began the certification training programs.. I say always “there is more things to be learned”.. Because of this, I joined in Haute Couture certification program.. So, I’ll remember that I forgot things and I will learn new information on sewing..

“İlerlemek, kendimize verdiğimiz bir armağandır”…..Joan Rivers…..

“Moving on is a gift you give yourself”….Joan Rivers…..

Moda, grafik, dikiş teknikleri ve benzeri konulara merakınız varsa Faruk Saraç Meslek Yüksekokul’u ve Sertifika Eğitim Programları ile ilgili gerekli tüm bilgilere ulaşmak için FSTMYO ve FSSEM linklerini tıklamanız yeterli..

If you are interested in fashion, graphic, sewing techniques and similar topic; to get all necessary information about Faruk Sarac Design Vocational School and Certificate Programs click FSTMYO and FSSEM link..

Sertifika programı ve  gerçekleştireceğimiz proje ile ilgili yeni haberleri gelecek postlarda paylaşmak üzere şimdilik güzel günleriniz olsun..Sevgilerimle..

I hope, I’ll share to you new news about the certificate program and my project on posts in the future .. Good days now.. With Love..

FSTMYO_İstanbulCampus

FSTMYO İstanbul Yerleşkesi (FSTMYO İstanbul Campus)-TURKEY

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Dikiş (Sewing), Fashion içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to Faruk Saraç Tasarım Meslek YüksekOkulu (FSTMYO) & Faruk Saraç Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (FSSEM)

 1. Karollyn's World dedi ki:

  Wow this school looks so awesome!

  Liked by 1 kişi

 2. Funda dedi ki:

  …I wish you succesfull all the time…..Beatifull……..

  Liked by 2 people

 3. Arohii dedi ki:

  All the very best dear. Hope we all hear about that soon. xx

  Liked by 2 people

 4. demet dedi ki:

  Harikasiniz okulunuz da başarılar dilerim

  Sevgilerimle

  Liked by 2 people

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.