The Exhibition of ATATÜRK’s Clothes “The Most Stylish Leader of the Century”


ATATÜRK Kıyafetleri Sergisi “Yüzyılın En Şık Lideri”

ataturk_21

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Founder of TURKEY Republic, First President (1881-1938)

Büyük önder ATATÜRK’ün şıklığını oluşturan dillere destan kıyafetleri ATA’nın kendi terzisi olan Levon Usta‘nın 4.kuşak torunu Levon Kordonciyan ile orjinal kalıplar üzerinden tekrar hayata geçti.. İlk defa Eskişehirde sergilenen “Yüzyılın En Şık Lideri” Atatürk Kıyafetleri Sergisi şu anda Kocaeli(İzmit) 41BURDA AVM‘ de sergilenmekte olup, 13 Kasım’a kadar ziyaret edilebilir..

The great leader Atatürk has legendary elegance clothes known to all.. Levon Kordonciyan who 4th generation grandchild of Atatürk’s tailor Levon Master made these dresses again with original patterns.. The Exhibition of ATATÜRK’s Clothes “The Most Stylish Leader of the Century” exhibited in Eskişehir/TURKEY firstly.. Now, you can visit until 13th November 2016 at 41BURDA AVM- Kocaeli(İzmit)/Turkey ..

ataturk_kiyafetleri_sergisi_33

The Exhibition of ATATÜRK’s Clothes “The Most Stylish Leader of the Century” ….Location: 41BURDA AVM/ KOCAELİ(İzmit)-TURKEY

ataturk_kiyafetleri_sergisi_14

The Exhibition of ATATÜRK’s Clothes “The Most Stylish Leader of the Century” ….Location: 41BURDA AVM/ KOCAELİ(İzmit)-TURKEY

Büyük ilgi gören bu  sergide Atatürk’ün elbiseleri, yanlarında o elbiseleri giyerken çekilmiş fotoğrafları ile beraber sunuluyor ziyaretçilere.. Sergi kıyafetleri için 80 yıllık tarihi keten kumaşlardan, hakiki kaşmir ve özel olarak hazırlanan kumaşlara kadar pek çok farklı ve değerli malzeme kullanılmış.. Sergide Ulu Önderin  terzi mankenlerine giydirilmiş 17 adet takım elbisesinin yanı sıra tarihi değeri olan ve Levon usta’nın kullandığı makas (1915), dikiş makinesi (1930), omuz cetveli (1930) gibi ürünlerde yer almakta..

This exhibit attracted great interest.. Also, photographs of these clothes have on this exhibition.. Many different and valuable materials have been used for making those clothes.. 80 years old linen fabrics, original cashmere and specially prepared fabrics.. 17 pieces of suits were exhibited in this exhibition.. Products as the scissors (1915), sewing machine (1930), shoulder ruler (1930) used by the Levon master are located in the exhibition..

Video Tour

Eğer bu sergi şehrinize gelirse kaçırmayın derim, ziyeret etmekten zevk alacağınızı umuyorum.. Ayrıca her yıl olduğu gibi 10 Kasım’ da ölüm yıldönümünü kutlayacağımız Ulu Önder ATATÜRK’ü bir kez daha saygıyla anıyorum..

If this exhibition comes to your city, do not miss it.. I hope ,you will enjoy visiting.. 10th November is the anniversary of Great Leader ATATÜRK‘s death. For this reason We remember him with respect and love  at this anniversary..

Sevgilerimle.. Loves..

ataturk_kiyafetleri_sergisi_5

ataturk_kiyafetleri_sergisi_4

ataturk_kiyafetleri_sergisi_aletler

Tools used by tailor Levon Master

ataturk_kiyafetleri_sergisi_6

ataturk_kiyafetleri_sergisi_9

 

10_kasim_ataturk

….10th November. Time: 09:05….. (Anniversary of Atatürk’s death)…..We remember him with respect and love at this anniversary…..

 

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Dikiş (Sewing), Fashion içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

6 Responses to The Exhibition of ATATÜRK’s Clothes “The Most Stylish Leader of the Century”

 1. TheKingIsNaked dedi ki:

  Amazing! ❤❤❤

  Liked by 1 kişi

 2. Funda DÖKMEN dedi ki:

  ………Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve özlemle anıyoruz…….

  Liked by 1 kişi

 3. gumusdis.com dedi ki:

  Harika bir paylaşım gidebilmek çok isterdim.

  Liked by 1 kişi

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.