Hainan Airlines-New Haute Couture Uniforms (Hainan Havayolları-Yeni Haute Couture Üniformaları)


..Hainan Havayolu Şirketi Haute Couture Anlayışına Göre Tasarlanan Yeni Üniformalarını, Paris Couture Haftasında Tanıttı..

..Hainan Airlines introduce New Haute Couture Uniforms That Looks High Fashion at Paris Couture Week..

Çin’ deki bir havayolu şirketi, moda dergisi kapaklarından çıkmış gibi görünen çok şık Haute Couture bir stilde tasarlanan kıyafetleri ekip üyelerine giydirerek üniformalarını yeni boyutlara yükseltmiş oldu..

One Chinese airline in China has just elevated their dress code to new heights by providing their crew members with stylish haute couture uniforms that seem to be taken straight out of a fashion magazine cover..

Hainan Havayolları, 4 Temmuz’da Paris Couture Haftası Güz/Kış 2017 etkinliği sırasında InterContinental Paris Le Grand’ın balo salonunda yeni stillerini sergiledi.. Laurence Xu tarafından tasarlanan üniformalar, kadınların genellikle daha resmi vesilelerle giydikleri geleneksel bir Çin elbisesi olan “Cheongsam” dan esinlenmiş.. Geleneksel Çin sanatının ortak görüntülerini sunar: Bulutların resimleri, dalgalar ve efsanevi kuş avı kuşu vs.. Tüm bunlar, daha modern ve uluslararası bir görünüm için Batı tarzı bir örtüyle karıştırılmıştır.. Kadın çalışanların elbiseler üzerine giydikleri ceket ve katlar, yapılandırılmış bir mandarin yakalı ve düzgün Savile Row‘dan alınan dinamik-fresh terzilik özelliklerine sahiptir.

Hainan Airlines showed off their new style at ballroom of the InterContinental Paris Le Grand on July 4, during Paris Couture Week Fall/Winter 2017 event. Designed by Laurence Xu, the uniforms are inspired by the ‘Cheongsam’, a traditional Chinese dress that women usually wear for more formal occasions.. It features imagery common to the traditional Chinese art: like drawings of clouds, waves and their mythical bird of prey – the Roc.. All this mixed with a Western-style draping for a more modern and international look. .The jackets and coats that female employees will wear over the dresses feature a structured mandarin collar and crisp tailoring that looks taken straight from Savile Row..

Üniformaların erkek versiyonları ise biraz daha abartılıdır ve yine batı görünümlüdür.. Çift göğüs katlı paltolar ve geleneksel Çin kültür öğelerinden küçük ipuçları taşımakta..

Men’s version of the uniform is a bit less extravagant and Western-looking, with double-breasted overcoats and smaller hints of the traditional Chinese culture element..

Hainan Havayolları marka müdürü Xu Fei;

Hainan Havayolu şirketi ile tasarımcı Laurence XU arasındakı işbirliği önemlidir.. Biz sadece yeni bir üniforma yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda havayolunun uluslararası imajını da gösteriyoruz.. Özellikle uluslararası hatlarda yolculara Çin’in modern ve şık olduğunu bildirmek istiyoruz,” 

şeklindeki sözleri ile de bu projenin anlamına dikkat çekiyor..

Hainan Airlines, New Haute Couture Uniforms, by Laurence XU

“The cooperation between Hainan Airlines and Laurence Xu is industry leading…We are not only creating a new uniform but also showing the internationalized image of our airline. Especially on international routes, we would like to let passengers know that China is modern and trendy,”

said Xu Fei, brand director of Hainan Airlines.

 …SEVGİLERİMLE…WITH LOVE…

…Hainan Havayolları Yeni Haute Couture Üniformaları Tanıtım Videosu…

…Hainan Airlines,  New Haute Couture Uniforms; Promotional Video…

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Fashion içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to Hainan Airlines-New Haute Couture Uniforms (Hainan Havayolları-Yeni Haute Couture Üniformaları)

 1. Swapnil Pandey dedi ki:

  Presentation very nice

  Liked by 1 kişi

 2. Very very nice this collection of huniform. With love

  Liked by 1 kişi

 3. Anita dedi ki:

  Wow really really beautiful, enjoy it
  Thank you for sharing dear

  Liked by 2 people

 4. Demet dedi ki:

  Çok güzel ve güncel bir konu yakalamışsın.
  Türk hava yollarida inşallah bu tasarımları görür ve yenilikçi bir uygulamaya gider.
  Kısaca darısı THY nin başına 😊

  With Love 💘💓💓💜💜💛.

  Liked by 1 kişi

  • adhandmade dedi ki:

   Sanırım THY ‘den uzun bir post çıkar bu konuda.. Özellikle, geçmişteki denemelerini de gözönüne alırsak.. 🙂 🙂
   Belki bir gün yazarım güzel olur..Teşekkürler.. Sevgiler.. ❤

   Beğen

 5. kethuprofumo dedi ki:

  Wonderful post, my dear! Thank you! I adore Chinese elements in clothes. They are so elegant & timeless!

  Liked by 2 people

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.