Çiçek Elbise ( Flower Dress )


by dark_priestess

by dark_priestess

Moda, sanat ve daha pek çok alanda doğanın güzellik ve gizeminden ilham almayan bir alan yok gibi.. Doğanın güzellikleri arasında en çok etkilenilenlerden biri de çiçekler.. Çiçekler, gerek kumaş desenlerinde olsun gerek elbise formlarına ilham konusu olması açısından moda alanında tasarımcılar ve grafikerler arasında çok sık kullanılıyor..

Çiçek ve çiçek yapraklarının, taze yada kurutulmuş halleriyle kullanılması resim ve fotoğrafçılıkta da çok yaygın.. Değişik çiçekler kullanarak çeşitli kompozisyonlar oluşturarak çok güzel hatta üç boyut görünümünde tablolar yaratmak mümkün..

İşte moda designer’ ları çiçek yapraklarını kullanarak hazırladıkları elbise tasarım eskizleriyle adeta bir tablo gibi saklanacak güzelliklere imza atmışlar..

Bu tasarımları yaparken gerekli tek şey sadece çiçek yaprakları, gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.. Aslında geçmişe baktığımızda hepimizin az çok çocukluktan anıları vardır.. Çiçekler; evlerde, balkonlarda yada bahçelerimizde olsun oyunlarımıza da girmiştir zaman zaman.. Örneğin ben, yıldız yada sardunya çiçeklerinin yapraklarını tırnaklarınıza yapıştırdığınızda çok güzel renkli uzun tırnak gibi göründüğünden küçükken çok severdim bu yapraklarla oynamayı.. İşte hayal gücünün de bir sınırı yok..

Bu nedenle aslında bu çiçek yapraklarıyla tasarımlar küçük çocuklarınızla çok eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir aktiviteye de dönüşebilir.. Tabii ki çocuğunuzun yada sizin çiçek alerjiniz yoksa..

Çocuklarınızın dikiş, kumaşlar gibi konulara ilgisi varsa ve eline makas, iğne gibi aletleri veremeyeceğiniz bir yaşta iseler bu çalışmalar onların çok hoşuna gidecektir.. Hem yaratıcılıkları, renk uyumu ve estetik anlayışları da gelişecektir..

Yukarıdaki resimlerde gördüğünüz gibi önceleri bir vücut çizimine bile gerek olmadan başlayabilecekleri bu çalışmalarda zamanla aşağıda bazı designer’ lardan eskiz örneklerini göreceğiniz çiçek elbiseler ( Flower Fashion, Flower Dress ) gibi şahane çalışmalara imza atabilirler..

Çiçekler kadar, renkli, zarif günleriniz olsun..

Sevgilerimle.. ❤

flower_dress

by ashiiee

by noirthrus

by noirthrus

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Dikiş (Sewing) içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Çiçek Elbise ( Flower Dress )

  1. nogynyan dedi ki:

    wow Amazing 🙂

    Liked by 1 kişi

  2. erol dedi ki:

    Bizim kız bayıldı, çiçek toplaması bize kaldı:)))

    Beğen

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.