A Book: “Timeless Style” with Anna Harvey


Bir Kitap: “Zamansız Stil” Anna Harvey’den

timeless_style

Anna Harvey kadın modasının en etkili seslerinden biri, sadece İngiltere’de değil uluslararası alanda da.. O Vogue‘da seçkin bir kariyere sahip ve 30 yılı aşkın süredir devam eden kariyerinde Conde Nast International’ın eski başkan yardımcısı ve kıdemli editörü.. Harper’s Bazaar dergisinde Anna Wintour ile yanyana çalıştı.. Kariyeri boyunca moda endüstrisinde pek çok önemli rol üstlendi.. Vogue başlangıç ekiplerinin ayrılmaz bir parçasıydı.. Rusya, Hindistan, Portekiz, Hollanda ve Türkiye’ ye gitti ve Kate Moss ve Naomi Campbell gibi modelleri etkili fotoğrafçılarla buluşturarak, Vogue için yeni yetenekler kazandırmada  başrol oynadı.. Galler Prensesi Leydi Diana’ya stil danışmalığı yaptı.. Anna Harvey‘in yeni kitabı Timeless Style/ Zamansız Stil Double-Barrelled Books tarafından yayınlandı..

Anna Harvey is one of the most authoritative voices in women’s fashion; not just in the UK, but internationally.. She enjoyed a distinguished career at Vogue and spent more than 30 years at Conde Nast after a start at Harper’s Bazaar working alongside Anna Wintour.. She was an integral part of the launch teams for Vogue in Russia, India, Portugal, Holland and Turkey and was at the forefront of introducing new talent to Vogue, encouraging connections between upcoming models, like Kate Moss and Naomi Campbell, with influential photographers.. She made style consultation for Diana, Princess of Wales.. Timeless Style by Anna Harvey is published by Double-Barrelled Books..

timeless_style_2

timeless_style_3

timeless_style_4

…ANNA HARVEY’DEN STİL NOTLARI…

…STYLE NOTES by ANNA HARVEY…

anna_harvey_tunic

1-Tunikleri seviyorum..Onlar kullanım alanı geniş kapsamlı parçalardır ve hem elbise hemde bir üst gibi kullanabilirsiniz.. Yeterince uzun boyluysanız bir etek üzerine de giyerek şık ve güncel bir görünüm yakalayabilirsiniz..

1-The tunic shape is the ultimate forgiving outline –I love it. You can wear it as a top or a dress – in fact if you see a tunic shape dress that you like and you are tall enough so that it stops above the knees, you can wear it over a straight skirt for a chic, up-to-date look..

 

anna_harvey_tights2- Genelde opak taytları ( ya da çorap) normalden büyük alırım, böylece gerildiği zaman meydana gelen soluklaşma ve ten gösterme gibi riskleri ortadan kaldırmış olurum.. Parlayan bir tayt bacakları yağlı gösterirken, mat taytlar bacakları daha ince gösterir.. Sanırım tek istisna hafif parlak taytlar yaz aylarında doğal bir görünüm kazanır..

2- I usually buy opaque tights a size larger than usual so that the colour is even all over the leg, rather than becoming paler where they are being stretched i.e. over the knees. Tights with a shine tend to make the legs look fatter, whereas matt tights make them look slimmer. The only exception, I think, is in high summer when a slight sheen on sheer natural tights gives a more natural look.

anna-harvey_jewels3-Akşamları mücevherler için ise akşam ışığında olduğundan güzel gösterecek çilek rengi, safir, zümrüt, pembe, yaban mersini ve mürdüm eriği renkleri göz erdı etmeyin..

3-In the evening, don’t ignore jewel and berry colours, which can be very flattering in evening light–sapphire, garnet, emerald; blackberry, raspberry, blueberry and damson, for example.

4-Kişisel bakım önemlidir, güzel bir saç kesimine yatırım yapın..

4-Personal care is important, you must invest in for a beautiful haircut..

 

all_despair5-Aşırı çabalamak yerine kendinizi olduğunuz gibi kabullenin, daha iyi görüneceksiniz..Vücudunuzla barışın ve sahip olduğunuz forma uygun çözümler geliştirin..

5-Instead of struggling, accept yourself as you are, you will look better.. Make peace with your body and develop appropriate solutions for your form.

Daha fazlasını merak edenler Timeless Style/ Zamansız Stil kitabını edinmeleri gerekecek.. 🙂

Those who are more curious will have to get the “Timeless Style” book.. 🙂

Sevgilerimle.. With Love..

timeless_style_kapak

…Timeless Style: What to Wear Over 50….Publication Date: February 2017…

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Kitaplar (Books) içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to A Book: “Timeless Style” with Anna Harvey

 1. Arohii dedi ki:

  wow, those are some great tips from Anna Harvey. 🙂 I am happy to learn, thanks for sharing dear friend. 🙂 I love those fashion illustrations above. ❤

  Liked by 1 kişi

 2. voulaah dedi ki:

  Super your post dear, thnak you so much for making me discover this style
  kisses back to you

  Liked by 1 kişi

 3. Demet dedi ki:

  Çok güzel bilgiler verimiş.

  Bu güzel tüyolar herkesin işine yarar

  Sevgilerimle 😊😊

  Liked by 2 people

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.