Anvelop Elbise (Envelope Dress)


Sonbahar, hüzünle beraber anılır olmuş.. Ama moda için her daim en güzel stillere olanak veren mevsim.. Sonbahar mevsimiyle tüm doğayı kaplayan ve terracotta dediğimiz renk grubunu da oluşturan, kahverengi, sarı, turuncu, kırmızı ve yeşilin bin bir çeşit tonunun ister istemez tasarladığımız kombinlere de yansıması kaçınılmaz.. Ve bu çeşitlilikte her birimiz vücut tipimize ve ten rengimize uyan bir renk mutlaka bulabiliriz.. Sakın öyle, bazı renkler için söylenen “kahverengi yaşlı gösterir” gibi ön yargılara da kapılmayın.. Doğaya şöyle bir bakın o güzelim renklerin tonlarından size yakışacak biri mutlaka olacaktır..

Ben bu anvelop elbise için kahverenginin tonlarından oluşan bir kumaş seçtim.. Kahverengi ve tonları, benim çok sık kullandığım ve vazgeçemediğim renk grubunu oluşturuyor.. Böylece tek bir rengin çeşitli tonlarını kullanarak, (buna  ayakkabı, çanta da dahil) “Ton sur Ton” dediğimiz trendi uygulamış oldum.. “Ton sur Ton” kombinler, benim moda olsun olmasın çok sık kullandığım ve çok sevdiğim bir uygulama..

Autumn been referred with sadness.. But, this season allow always the most beautiful styles for fashion.. This season has many varieties tone of all colors.. Brown, yellow, red, green, orange and others.. Also, group of these colors are named “terracotta”.. Reflection of the variety of colors is inevitable in our clothes this season.. I choose a fabric consisting of a brownish tone for this dress.. I love this color and I very often use this color.. I used different tones of only one color for this dress to combine with bag and shoe.. Using different tones of only one color is called “Ton sur Ton” .. I love and I often use this trend whether or not the fashion..

Bu model, kadın giyiminde dişiliği ön planda tutan, her zaman etkileyici bir imza Blumarine den özel tasarım anvelop bir elbise modeli ve Burda Magazine aracılığıyla bizlere sunulmuş.. Burda Magazin‘in zaman zaman böyle özel tasarımlara yer vermesi  çok hoş oluyor.. 🙂 Blumarine imzalı anvelop elbisenin yaka dekoltesi oldukça derin kesimli, sivri yaka uçları ve trompet kolları çok göz alıcı.. Böylelikle asil, heyecan verici ve feminen bir görünüş sağlanıyor.. Dikiminde kullandığım paralanmış görünümlü esnek jarse kumaşla da hoş bir uyum yakaladım sanırım..

AnvelopElbise_Patronlar

Envelope Dress, Front & Rear Wiew & Patterns (Blumarine & Burda Magazine)

This model were signed by Blumarine and it were presented us by Burda Magazine.. Burda Magazine gives place to such a special design at time to time , it is very pleasant for me.. 🙂 Femininity has at the forefront for Blumarine‘s designs.. That is noble, exciting and feminine a model.. This dress has deep neckline, pointed collar tips, trumpet sleeves.. So, this dress is very attractive.. I used tear-looking flexible jersey a fabric for sewing and I think, I’ve got a nice harmony..

AnvelopElbise_11

AnvelopElbise_13A

Bir renge, bir yaşa takılmadan ön yargılara boyun eğmeden sadece doğaya dönüp baksak sanırım tüm şıklık ve zarafet adına aradığımız herşeyi buluruz gibime geliyor..  Bu şiirde ki sözlere de kayıtsız kalmak mümkün değil..

“Boş ver be yaşı başı! Gönlün ne kadar şık sen ondan haber ver?.. Şöyle atıp grileri-siyahları sabahtan, sarı bir kaşkol atabiliyormusun boynuna, ondan haber ver”…..Sibel Bengü (Aşk Var mı Aşk, Sen Ondan Haber Ver Şiirinden)…..

Sonbaharla gelen bu renk şöleninden, her ne kadar hüzünle anılsada en neşeli halinizle doyasıya dolu dolu yaşamanız ve zevk almanız dileğimle.. Sevgilerimle… ❤

You take prejudices aside  like yours age or yours colours.. I think ,if we look just go back to nature, we find everything what we are looking on behalf of the elegance.. Feast of colors is coming together with autumn and you live joyfully with these colors.. With love.. ❤

AnvelopElbise_17

Photo Shooting: Dokas

Dress Design: Blumarine & Burda Magazine

Sewing: (AD)adhandmade

Sunglasses: Miu Miu

Pantihose: Penti

Nubuck Boot & Bag: Kdnc

Shooting Location: Botanic Park/Bursa-Turkey

 

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Dikiş (Sewing), DIY, Trends içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

8 Responses to Anvelop Elbise (Envelope Dress)

 1. Funda dedi ki:

  ……….Beatifull……………, ……………….I like so much autumn……………

  Liked by 1 kişi

 2. pamir dedi ki:

  uyumu güzel yakalamışsınız** 🙂

  Liked by 1 kişi

 3. demet dedi ki:

  Sonbahar renkleri kiyafetle çok güzel olmuş
  Tebrikler

  Liked by 1 kişi

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.