Thank You Very Much “JOIE DE VIVRE” Blog


adhandmade_certificate_2

Değerli Arohii ( JOIE DE VIVRE) blog ile sanırım blog yazmaya başladığımızdan beri karşılıklı olarak takipteyiz.. O çok güzel ve hoş bir bloğa sahip.. Ve geçenlerde 14 Eylül 2016′ da bloğunun birinci ( 1st Blogiversary) yılını kutladı, hazırladığı çok hoş, eğlenceli ve naif bir post ile.. Onun yazısını okuduğumda gördüm ki benim için hoş bir sürpriz var.. Beni çok mutlu eden bu sürpriz ki; kendi hazırlamış olduğu yukarıda gördüğünüz sertifika.. 🙂 Bu post ile hem beni onurlandırmış olmasına çok teşekkür ediyorum hem de bloğunda bu güzellikleri yaratmak için emek harcamasını kutluyorum..

❤ ❤ ❤

signature_1

❤ ❤ ❤

I think, we in pursuit mutually with Dear Arohii (JOIE DE VIVRE) blog since we started writing blog.. She has very beautiful and a nice blog.. And recently, on 14 September 2016 she celebrated the first year of her blog (1st blogiversary) with prepared very pleasant and fun a cute post.. There’s a pleasant surprise to me that I saw when I read her writing.. That surprise is a certificate.. You can see above certificate that prepared by her.. 🙂 I’m very glad.. I want to thank her with my this post because of she honored me.. Also, I congratulate her efforts to create beauty in her blog..

arohii

BLOG: JOIE DE VIVRE **************** For related Post: 1st Blogiversary and Giveaway

Kesinlikle, yukarıdaki linkleri tıklayarak onun zarif ve güzel bloğunu ziyeret edin.. Eminim, seveceksiniz..

Absolutely, click on the above links and visit  her beautiful, elegant blog..
I’m sure you’ll love ..

….Sevgilerimle.. Loves...

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Ödüller (Awards), Genel (General) içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

15 Responses to Thank You Very Much “JOIE DE VIVRE” Blog

 1. Simona dedi ki:

  Happy Weekend ❤

  Liked by 2 people

 2. voulaah dedi ki:

  Great post, love it and the blog Joie de vivre that I follow too
  Kisses

  Liked by 1 kişi

 3. Arohii dedi ki:

  Reblogged this on Joie de vivre and commented:
  It is because of friends like you that my life and blogging journey has become joyful..Thank you for brightening my day with your sweetness and wonderfulness. 💖💖💖

  Liked by 1 kişi

 4. Arohii dedi ki:

  It is because of friends like you that my life is joie De vivre and so is this blogging journey. Thank you my dear for being an awesome friend…and this wonderful post. Smiling wide 😊😍😘🌹🌹🌹🌹 God bless you sweetie !!
  Loads of loves,
  Xo

  Liked by 1 kişi

 5. Funda dedi ki:

  Dear my Sister, now I am in Polond but I always follow you…..I have been glad due to your New certificate…..with regards from Warsova…..

  Liked by 4 people

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.