Yakası Ayrılabilir Kazak (Detachable Collar Sweater)


YakasıAyrılabilirKazak_1

İki farklı renk ve iki farklı  örgü ipinin kombinasyonu, olabildiğince geniş kollar ve ajurlu, istendiğinde çıkarılabilir yaka.. İşte el örgüsü kazakla elde edilen lüks etkisi..

It is combination of two different colors and two different knit wool.. So individual fibers.. Sleeves are as wide as possible and if desired, openwork knitting collar removable .. Also, luxurious effect on hand-knitted sweaters.. 

YakasıAyrılabilirKazak_5

YakasıAyrılabilirKazak_4

İki renkten oluşan kazağın roba kısmında, kollarda ve yaka için NAKO, Süper Angora No:2549 Çelik Gri rengi kullandım.. Roba kısmı ve kollar düz örgüden oluşuyor.. Yaka ajurlu bir örnek..

This sweater was knitted on two color.. I used NAKO, Super Angora No:2549  Steel Grey colour for ropa, sleeves and collar.. Ropa and sleeves are flat knitted..  Collar is openwork knitted..

Kazağın beden kısmı içinse NAKO, Süper İnci No:2273 rengini kullandım ve zarif bir ajurlu örgü modele sahip.. Örgüyü yünler farklı olmasına rağmen tek numara şiş ile tamamlıyorsunuz.. Ben 5 numara örgü şişi kullandım.. Böylece roba kısmında beden de kullanılan yünden daha ince bir yüne geçildiği halde robadaki görüntü daha zarif oluyor..

I used NAKO, Super Inci No:2549 colour for the lower body of the sweater.. And it has with an elegant openwork knit model.. I knitted sweater with single number knitting-needles although different wools.. I use knitting-needles; No:5 .. So, although ropa was knitted with a finer wool , ropa will have an elegant look..

YakasıAyrılabilirKazak_7

YakasıAyrılabilirKazak_8

Bu kazağın, ajurlu örgüden oluşan dökümlü yakası kazaktan bağımsız.. İstediğinizde bu yakayı saçınıza bandana gibi yada bir bere gibi değişik şekillerde başınıza dolayarak kullanabilirsiniz.. 🙂 Hem şık hem pratik değil mi?

Collar of this sweater knitted with openwork knit and this collar removable from the sweater.. If you want, you can use it like a bandana on your hair.. Or as beret.. 🙂 Both stylish and practical.. İsn’t it?

YakasıAyrılabilirKazak_15

YakasıAyrılabilirKazak_16

“Birbirinden bağımsız ipler, güçlü duygularla örülüp bir araya getirilince ortaya kişiye özgü, orijinal bir model çıkar.. Bu yaratıcılık süreci de benim neşe dolu tutkumdur..” …..Emily Myles, Fiber Artist…..

“When individual fibers are kinetted together with a thread of emotion, they become an original, personal design.. This creative process is my joyful obsession..”…..Emily Myles, Fiber Artist…..

Sıcacık örgülerinizle beraber neşeniz hiç eksilmesin.. Sevgilerimle..

Get plenty of your joy, along with your warm knittings.. With love..

hacivat-karagoz

Karagöz & Hacivat

Photos Shooting: Dokas

Hand-Knitted Sweater: AD (adhandmade)

Denim Shorts: Pull and Bear

Sunglasses: Osse

Boot: Erol Saçmacı

Fishnet Stockings (tights): Penti

 Location of Shooting: Museum of Karagöz & Hacivat / Mausoleum of Karagöz & Hacivat / TURKEY

About adhandmade

I'm in love with handmade, handicrafts .. Especially sewing and knitting .. Also fashion and styling .. My motto is "Elegance is the only beauty that never fades".....Audrey Hepburn....
Bu yazı Örgü (Knitting), DIY içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

14 Responses to Yakası Ayrılabilir Kazak (Detachable Collar Sweater)

 1. Arohii dedi ki:

  Fabulous, looks so stylish!! 🙂

  Liked by 1 kişi

 2. pamir dedi ki:

  Güzel Kombin!!!! ❤

  Liked by 1 kişi

 3. voulaah dedi ki:

  happy to discover and follow yopur blog
  your look is very loveful
  Thank you for sharing this post
  anita
  🙂
  https://femmeetinfos.wordpress.com

  Liked by 1 kişi

 4. Demet dedi ki:

  Karagöz ve Hacivat çok sempatik

  Sevgilerimle

  Liked by 2 people

 5. Xandra dedi ki:

  I love it!!! 💟

  Liked by 3 people

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.